Novinky

Komerčná príležitosť aktívneho uhlia existujú všade vo forme vojny SARS, od snehovej katastrofy až po zemetrasenieVojna, SARS, poškodenie ľadu a zemetrasenie sú niekoľko najťažších katastrof pre človeka. Ohrozujú ľudské životy a životné prostredie, ale všetky z nich prinášajú obchodné príležitosti pre aktívne uhlie.

Pred vypuknutím vojny v Iraku sa témou rozprávalo a najviac sa obával armáda a ľudia, ako chemické a biologické zbrane ovplyvnili vojnový proces a životné prostredie. Napriek tomu, že útok chemickými a biologickými zbraňami sa nestal očividne až do konca, armáda urobila dostatočnú prípravu na predchádzanie zbraniam a aktívne uhlie bolo rozsiahle použité v tejto vojne.

Nemecko, Amerika a Izrael spolupracovali na vývoji nového typu aktívneho uhlíkového tkaniva, ktorý sa už používa na výrobu odvzdušňovacieho obleku, odolného proti pretiahnutiu, opotrebenia, dezinfekčného oblečenia atď. Zo strany ozbrojených síl NATO. Takýto odev môže účinne chrániť jed, ktorý preniká ľudským telom a má takisto vlastnosti, ktoré sa nedostanú do popola, nedráždia, môžu byť umývané, bezpečné a pohodlné použitie. V vojne v Iraku väčšina armád používala zariadenia na ochranu plynov vrátane expozície, plynovej masky a tak ďalej. Ľudia, ktorí žijú vo vojnovej zóne a v blízkosti, používali aj zariadenia na ochranu proti biochémii. Vojna výrazne tlačila na trhy dopyt po aktívnom uhlíku.

Vojna výrazne zničila iracké prostredie, napríklad stavba, najmä zdroj vody a vzduch trpia vážnou kontamináciou. Nedostatok zdrojov čistých vôd sa pre irackých ľudí stal novou smrťou. Čistenie vzduchu a znečistenie vody boli dve otázky, ktoré treba naliehavo riešiť po vojne. Tieto dva projekty podporovali aktívne uhlie, ktoré sa v Iraku všeobecne používa.

Aktívny uhlík bol tiež populárny použitý v SARS. Zvlášť funkcia filtra a čistenie používané v ochranných maskách na tvár. Okrem toho, panika spôsobená vírusom SARS a veľká pozornosť vlády prinútila zaostrenie vody a čistenie vzduchu. Bola to dobrá správa pre výrobcu a predávajúceho aktívneho uhlia.

Potreba a obchodná príležitosť produktov súvisiacich s aktívnym uhlím sa výrazne prejavila v snehovej katastrofe, ktorá sa stala na začiatku roka 2008. Čistiaca batéria na vykurovanie bez batérií značky Bao Shi Jie využívaná spoločnosťou Changde Jingwanjia Environmental Protection Co. zmiešané s inými látkami. Odpojte žľabovú lištu pri použití, taška bude vyžarovať 50-65 ° C teplo za účasti vzduchu, a teplo môže trvať 12 hodín. Je to veľmi výhodné pre ľudí, ktorí pracovali vonku.

Aktivovaný uhlík používaný na čistenie vody a respirátor proti jedu bol široko používaný počas a po 5.12 Wenchuanskom zemetrasení. Napríklad niekoľko ton aktívneho uhlia bolo použité raz pre bariérové jazero Tangjiashan. Aktivovaný uhlík, ktorý sa používa na čistenie vzduchu v rodinnom prostredí a na čistenie vody, sa po zemetrasení stane horúcim predajom.